برای اولین‌بار در کشور امکان صدور الحاقیه افزایش تعهدات شخص ثالث از طریق تلفن بیمه ملت امکان‌پذیر شد.

  این اقدام به منظور تسهیل و تسریع در امر خدمت‌رسانی و نیز افزایش سطح رضایت‌مندی مشتریان محترم بیمه ملت انجام گرفته است و در همین راستا، سرویس‌های بیمه‌ای مختلف از طریق تلفن‌ بیمه ملت ارائه خواهد شد.

شما مشتریان گرامی؛

می‌توانید برای استفاده از خدمات تلفن‌بیمه ملت با شماره ۸۵۳۳۴-۰۲۱ تماس بگیرید.

خدمات این سرویس عبارت‌اند از:

۱٫ استعلام بیمه‌نامه
با انتخاب منوی اول (زدن کلید ۱) سیستم از شما می‌خواهد که کدملی خود را وارد کنید و با استفاده از آن، لیست بیمه‌نامه‌های معتبر شما بیمه‌گزاران اعلام می‌شود.

 

۲٫ تمدید بیمه‌نامه
با انتخاب منوی دوم (زدن کلید ۲) سیستم از شما می‌خواهد که کدملی خود را وارد کنید که با استفاده از آن، لیست بیمه‌نامه‌های قابل تمدید بیمه‌گزاران اعلام می‌شود.

درصورت تمایل به تمدید هر بیمه‌نامه کافی‌ است شماره ردیف آن را وارد کنید. این سرویس درحال حاضر برای تمدید بیمه‌نامه‌های ثالث، بدنه و حوادث قابل استفاده است.

۳٫ صدور الحاقیه
با انتخاب منوی سوم (زدن کلید ۳) و انتخاب نوع بیمه‌نامه (ثالث یا مسئولیت) سیستم از شما می‌خواهد که شماره بیمه‌نامه خود را وارد کنید.

سپس مبلغ حق‌بیمه اعلام شده و درصورت تمایل، می‌توانید به صورت تلفنی آن را پرداخت کنید. این سیستم درحال حاضر برای افزایش تعهدات (دیه قانونی سال جاری) بیمه‌نامه‌های ثالث و مسئولیت قابل استفاده است.

۴٫ پرداخت با شناسه
ازطریق این سرویس می‌توانید اقساط بیمه‌نامه‌های خود را اعم از بیمه‌نامه‌های زندگی، غیرزندگی و کارت اعتباری به صورت تلفنی پرداخت کنید.

با انتخاب منوی چهارم (زدن کلید ۴) سیستم درخواست می‌کند که شناسه و مبلغ مورد نظرتان را وارد کنید و درپایان کد رهگیری پرداخت را اعلام می‌کند.

درحال حاضر تنها شناسه‌های اقساط از این منو قابل پرداخت بوده و امکان پرداخت با شناسه نمایندگان یا بیمه‌گزاران گروهی وجود ندارد.